Akce 2024: Slevy na veškerý sortiment, slevy až 40% !!! Nakupujte on-line

MENU

×

E-shop

Dotazy

 

Jak to vlastně celé funguje?

E-podlahovka.cz je specializovaná služba pro stavitele, kteří chtějí ušetřit a podlahové vytápění si zhotoví svépomocí. Stavíme na vlastním dlouholetém know-how a úzké spolupráci s předním evropským dodavatelem podlahového vytápění, společností EUROTHERM.


Dodáváte také kotle a regulaci? 

V současné době prostřednictvím e-shopu nenabízíme dodání a ani instalaci zdroje vytápění a regulace. Jsme však schopni individuálně reagovat na vaši poptávku a následně vyřešit návrh a dodání vybraných zdrojů — např. elektrických kotlů, tepelných čerpadel, plynových kondenzačních kotlů atd. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.


Proč podlahové vytápění?

V dnešní době, kdy jsou na trhu podporované zejména nízkoteplotní zdroje vytápění jako například tepelná čerpadla vzduch-voda, voda-voda, země-voda či plynové kondenzační kotle, je z pohledu nízkých provozních nákladů na vytápění nejlepším řešením právě pokládka teplovodního podlahového topení. Podlahové vytápění je moderní způsob, který pokryje tepelné ztráty vašeho objektu, šetří vaši peněženku ,co se týká provozních nákladů a zároveň zajistí rovnoměrné rozložení teploty v místnosti.


Funguje podlahové topení s dřevěnou podlahou?

V dnešní době, kdy jsou na trhu podporované zejména nízkoteplotní zdroje vytápění jako například tepelná čerpadla vzduch-voda, voda-voda, země-voda či plynové kondenzační kotle, je z pohledu nízkých provozních nákladů na vytápění nejlepším řešením právě pokládka teplovodního podlahového topení. Podlahové vytápění je moderní způsob, který pokryje tepelné ztráty vašeho objektu, šetří vaši peněženku ,co se týká provozních nákladů a zároveň zajistí rovnoměrné rozložení teploty v místnosti.


Jak je to s regulací?

Regulace není součástí dodávky podlahového topení, ale je velmi důležitou součástí pro správný chod celého systému. Ať už se rozhodnete vytápění ovládat jedním jednoduchým termostatem, nebo „zónově" řídit teplotu nezávisle v každé místnosti. Důležité je zvolit takový typ regulace, který vám bude přinášet požadovaný komfort.


Jaký zdroj vytápění mám zvolit?

Pro podlahové vytápění je nejlepší zvolit nízkoteplotní zdroj vytápění. Nízkoteplotním zdrojem vytápění mohou být například tepelná čerpadla nebo kondenzační kotle. Vzhledem k platným hygienickým limitům, kdy maximální teplota nášlapné vrstvy v obytných prostorech má být 29 °C, resp. 35 °C v koupelnách, potřebujeme, aby  výstupní teplota ze zdroje byla na úrovni maximálně 40 °C. Díky těmto nízkým výstupním teplotám, které se dostávají do topného systému, dochází ke zvyšování účinnosti nízkoteplotního zdroje.


Zvládnu to opravdu sám?

Systém pro podlahové topení od e-podlahovka.cz je jako stavebnice. Není potřeba znát či rozumět všem topenářským detailům. S naším manuálem pro montáž, který jsme vyvíjeli s našimi specialisty a testovali na řadě úspěšných instalacích, to zvládne opravdu každý. Kdybyste však narazili na nějaký nečekaný problém, nebo si nevěděli rady, můžete kdykoliv využít zdarma naši technickou podporu na tel. +420 733 222 526. Více o našich technologiích a instalaci se dozvíte zde


Jaké nářadí je potřeba pro instalaci?

Pro instalaci podlahového topení od e-podlahovka.cz nepotřebujete žádné speciální topenářské nářadí. Seznam nářadí je uveden v manuálu, který dostanete spolu s dodávkou vámi objednaného materiálu. Jediná speciální pomůcka je odvíječ trubek, který si od nás můžete zapůjčit.


Je nutná tlaková zkouška?

Jednoznačně ji doporučujeme. Nejvhodnější okamžik nastává po připojení systému ke zdroji tepla a zároveň před zalitím podlahového topení. Tlakovou zkoušku jednoznačně doporučujeme provést za asistence odborného topenáře, na kterého vám rádi dáme kontakt.


Potřebuju pro realizaci podlahového topení projekt?

My rozhodně doporučujeme odborný návrh projektu podlahového topení, a to ze 3 důvodů:

  1. Projekt podlahového vytápění zohledňuje vypočtené tepelné ztráty domu, zajistí tedy nejvyšší účinnost systému a dosažení maximálního tepelného komfortu.
  2. Usnadní vám pokládku trubek ve smyslu, který okruh má být jak dlouhý a kudy má vést.
  3. Minimalizujete díky němu objednání nadbytečného materiálu pro vaše podlahové topení.

Většina topenářů vám pravděpodobně řekne, že projekt pro topení není potřeba, protože trubky se dávají pořád stejně, nic na tom není, a že topení pokládají už 30 let a všude to funguje. To je sice možné, ale nikdo už vám neřekne, že instalace topení podle správně navrženého projektu může být až o 20 % účinnější, a tudíž levnější.


Jak vypadá kvalitní projekt a co vám přinese?

Součástí projektu je podrobný, okótovaný výkres s vyznačenými smyčkami a trasami, kudy vést přívodní trubky, je zde navrženo umístění rozdělovače, nebo např. povinné vynechání trubky z bezpečnostních důvodů. Další důležitou součástí projektu je technická dokumentace, kde se dozvíte délky jednotlivých smyček — díky tomu si pomyslně rozdělíte kluba trubek na jednotlivé části tak, aby vám vyšla instalace trubek bez spojů. Velmi důležitým prvkem v technické dokumentaci jsou údaje o průtocích jednotlivých smyček pro finální hydraulické nastavení celého systému podlahového topení.


Jakou potřebuji stavební přípravu?

Pro zahájení pokládky systémových desek podlahového vytápění je nutné připravit podkladový polystyren s minimální tvrdostí 100 kPa. Tento podkladový polystyren by měl být maximálně rovný a zpevněný nízkoexpanzní pěnou. Nezbytným krokem před výběrem systémové desky je změření celkové výšky skladby podlahy až do vrchní nášlapné vrstvy, vč. potěru. 

Více informací, jak vybírat jednotlivé komponenty, naleznete zde


Systémová deska vs. odrazová fólie

Většina zákazníků, kteří se chystají využít teplovodní podlahové vytápění jako hlavní systém vytápění zvažují, zda použít levnější způsob pokládky prostřednictvím odrazové folie nebo o něco dražší systémové desky. Ve skutečnosti využití odrazové folie nevyjde zas o tolik levněji. U odrazové fólie je nutné připočítat minimálně 20 ks svorek na m² (řídí se podle zvolené rozteče potrubí), přičemž u systémových desek tato investice z 99 % odpadá. Speciální spoje u systémových desek garantují nepropustnost samonivelačních potěrů (anhydrit) při zalévání již nainstalované podlahovky. Není nic neobvyklého, že potěr podteče pod folii, resp. podkladový EPS. Využitím systémové desky tedy snížíte pořizovací náklady na podkladový polystyren a samonivelační potěr (průměrná úspora potěru při využití systémových desek činí 15 000 Kč na 100 m²). Pokud využijete konkrétní systémové desky od e-podlahovka.cz jsme schopni vám garantovat výkon na m², a to díky přesné definici hodnoty tepelného odporu na základě zvolené výšky desky.


Podlahovka vs. radiátory?

Na základě našich zkušeností víme, že profesionální instalace podlahového topení i radiátorů na klíč se pohybuje ve velmi podobné finanční hladině. Pokud však využijete našeho chytrého systému, a zhotovíte si podlahové topení svépomocí, vyjde vás tato varianta mnohem levněji. Zároveň získáte větší tepelný komfort než při klasickém topení radiátory. V dnešní době je podlahové topení při výstavbě rodinného domu již víceméně standardem — vytápění spodní patra takto řeší až 90 % stavitelů, v případě druhého podlaží se k podlahovému topení přiklání 50 % stavitelů. 


Kolik můžu s e-podlahovkou ušetřit?

Instalace podlahového topení svépomocí vám může přinést opravdu výraznou finanční úsporu. Samozřejmě vždy závisí na konkrétní realizaci, ale jsme schopni se dostat až 45% úsporu financí. Pro konkrétnější představu — u domu s výměrou 200 m² domu může úspora činit přes 100 000 Kč.

Naše varianty nabízených řešení si můžete prohlédnout zde.