Akce 2024: Slevy na veškerý sortiment, slevy až 40% !!! Nakupujte on-line

MENU

×

E-shop

Chytrá tepelná čerpadla Vitocal využívají ekologickou energii.


Produkty Viessmann Vitocal lze nejen vytápět, ale také chladit a zásobovat budovu teplou vodou. A na rozdíl od jiných topných systémů se k tomu nemusí spalovat žádné fosilní palivo, jako je olej nebo plyn. Místo toho Vitocal využívá volnou energii přímo z okolního prostředí – ať už z okolního vzduchu, podzemní vody nebo země. Tím se nejen šetří zdroje, ale také se snižují emise oxidu uhličitého.


Využití energie z okolního prostředí pro vytápění, chlazení a ohřev TV pomocí systému Vitocal


Tepelná čerpadla Viessmann Vitocal jsou vhodná pro novostavby i modernizace. S výstupní teplotou až 70 °C bylo čerpadlo Vitocal 250-A vyvinuto speciálně pro modernizační projekty. Stávající radiátory lze používat i nadále. Podlahové vytápění není nezbytné. Vysoká energetická účinnost, pohodlné ovládání prostřednictvím aplikace, udržitelný provoz a atraktivní design – to vše jsou přesvědčivé vlastnosti.


Technická místnost, kterou lze diskrétně integrovat do nových budov. Nevěříte tomu? Přesvědčte se sami.

 

Jak změnit technickou místnost na designový prvek Vašeho domu, se podívejte na Viessmann invisible.ZÁRUKA AŽ 10 LET NA CELÝ SYSTÉM TEPELNÝCH ČERPADEL VIESSMANN.

Díky nové službě SERVIS PLUS můžete svou záruku prodloužit na 5 nebo až 10 let.

Prodejem moderního a efektivního topného zařízení pro nás péče o zákazníka nekončí. Mimo standardní záruky společnost Viessmann nabízí možnost prodloužení záruky až na 10 let.

Detailní informace si můžete přečíst na záruka VIESSMANN.

  • jeden fixní roční paušál
  • pravidelná roční údržba
  • dálkový dozor (online)
  • HOTLINE s havarijní službou
  • připomínka nutného servisu
  • bezplatné odstraňování závad
  • bezplatné dodání náhradních dílů a jejich výměna
  • zdarma dodání spotřebních náhradních dílů

Další informace o tepelných čerpadlech Viessmann najdete ZDE.

 

Připravíme Vám individuální řešení vašeho vytápění.

Neváhejte nás kontaktovat, ZDARMA vám zpracujeme komplexní nabídku na Tepelné čerpadlo VIESSMANN včetně instalace a jeho zprovoznění a přípojení na naše podlahové vytápění.

Kontaktovat


Proč tepelné čerpadlo VIESSMANN?


Tepelná čerpadla jsou v posledních letech čím dál oblíbenější. Jsou moderní, bezobslužná, využívají obnovitelné zdroje energie a dají se vzdáleně ovládat a monitorovat. Všechna tepelná čerpadla fungují na prakticky stejném principu. Jak zjistit, které je pro vás to nejlepší?

Princip fungování tepelného čerpadla
Než se dostaneme k samotnému srovnání tepelných čerpadel, řekneme si nejdříve něco málo o jejich fungování.

Tepelné čerpadlo čerpá teplo z okolního prostředí (vzduch, voda, země –⁠ dle typu zařízení) a převádí ho na vyšší teplotu. Z venkovního prostředí chladivo odebere teplo a tím se vypaří, takto vzniklá pára je nasáta do kompresoru. Ten páru stlačí, čímž dojde k nárůstu teploty až na 80 °C. Horká pára pak přechází do výměníku, kde je teplo předáno do otopné soustavy ve formě teplé vody. Ta studená se vrací zpět a opět se ohřívá.
Země, voda, vzduch – Který zdroj tepla vybrat?
Základním kritériem  pro výběr tepelného čerpadla  je samozřejmě pořizovací cena. Tu si můžete snížit čerpáním dotací např. z programu Nová zelená úsporám. Na trhu pak můžete vybírat hned ze tří různých zdrojů energie, s nimiž si dokážou moderní zařízení poradit:

Země
Voda
Vzduch

Obecně se zdroj energie promítá do provozních nákladů jednotlivých tepelných čerpadel. I z tohoto důvodu jsou čerpadla tak populární. Pokud si porovnáme pořizovací náklady, nejlevnější variantou jsou tepelná čerpadla vzduch-voda a naopak nejdražší jsou tepelná čerpadla země-voda. Pro jejich instalaci jsou totiž nutné výkopové práce.
Topný faktor jako rozhodující prvek
Hlavním kritériem, které by vás mělo při výběru zajímat, je  topný faktor (COP)  nebo pak také  sezónní topný faktor (SCOP). Z jejich hodnot se totiž odvozují náklady na vytápění a přípravu teplé vody.  Různé typy čerpadel mají rozdílné topné faktory  v závislosti na druhu použité technologie a zejména na počasí.

Topný faktor udává účinnost tepelného čerpadla.  Jedná se o poměr mezi získanou tepelnou energií a spotřebovanou energií tepelným čerpadlem. Vyšší hodnota tedy znamená efektivnější a hospodárnější vytápění. Běžně se topný faktor  pohybuje v rozmezí od 2,5 do 5  a mění se podle podmínek, v nichž tepelné čerpadlo pracuje.

Sezónní topný faktor je průměrný topný faktor za celou topnou sezónu. Tento parametr zahrnuje i spotřebu elektřiny pro elektrokotel, regulaci a oběhová čerpadla a je pro všechny výrobce povinný.

Oba parametry (COP i SCOP) jsou ale meřeny v laboratorních podmínkách, kterých často nelze při běžné instalaci v domácnostech dosáhnout nebo jen krátce – proto je důležité co nejvíce přizpůsobit otopnou soustavu tepelnému čerpadlu a ne naopak.